بررسی نسخه های مختلف بازی های کامپیوتری

در این مقاله سعی شده است به پرسش های زیر پاسخ داده شود:

کدام یک از این نسخه ها برای بازی بهتر اند؟

آیا همه این نسخه ها کرک می شوند؟

کدام نسخه دارای حذفیات است؟

نسخه Black Box: این نسخه بازی های کرک شده گروه های دیگر را کم حجم می کنند یعنی صوت ها و ویدیوهایی که در بازی استفاده می شود، حجم آن را کم می کنند و زبان های اضافی را پاک می کنند و بصورت نسخه فشرده عرضه می کنند. از لحاظ محتوای بازی هیچ فرقی با نسخه های اصلی ندارد.

نسخه Skidrow: این گروه بازی ها را نصب شده، کامل بدون حذف و با کرک ارائه می کنند، اسکیدرو یک گروه معروف و معتبر در ارائه کرک بازی ها می باشد.

نسخه Reloade: این گروه بازی ها را به صورت ISO، کامل بدون حذف و با کرک ارائه می کنند. ریلود یک گروه معتبر در ارائه کرک بازی ها می باشد و در زمینه ارائه آپدیت بهتر عمل می کنند.

نسخه Full Unlocked: نسخه Full Unlocked نسخه اصلی بازی می باشد که فاقد کرک است و برای کسانی که بازی را به صورت دیجیتالی خریداری می کنند عرضه می شود. در این نسخه فقط در صورتی می توانید بازی کنید که Cd-Key ارجینال خود شرکت سازنده بازی را خریداری کنید که به صورت های اشتراکی و اختصاصی به فروش می رسد.البته ممکن است در بعضی از بازی ها یکی از گروه های کرک کننده، یک کرک جداگانه برای این نسخه عرضه می کند.

نسخه Gold Edition: این نسخه معتبر خود شرکت سازنده است که فرقش با نسخه های دیگر کامل بودن بازی است که حتی در بعضی بازی ها امکانات اضافه تری هم دارند مثلا مراحل اضافه تر دارد، زمین های بازی بسیار، لوازم و اسلحه های زیادتری دارند و گروه های کرک این نوع نسخه ها را کرک می کنند. این عنوان را با اصطلاح Gold شدن بازی اشتباه نگیرید. منظور از Gold شدن بازی این است که بازی مراحل ساختش تمام شده و آماده عرضه می باشد و با Gold Edition متفاوت است.

نسخه Limited Edition: این نسخه هم مانند نسخه بالا شرکت سازده ارائه می کند و فقط فرق آن بین امکانات ارائه شده در بازی است.

نسخه Demo: این نسخه را هم شرکت سازده بازی به رایگان ارائه می کند و تنها شامل قسمت محدودی از بازی است و برای آشنایی کاربران از گیم پلی بازی می باشد.

نسخه Prophet: یک زیر گروه از RELOADED است که بعد از انتشار نسخه کاملتر و چند زبان بازی انتشار می کند.

نسخه Plus: بعد از انتشار بازی نسخه ای با این نام منتشر شد یعنی پیشرفته تر از نسخه قبلی است و و در اکثر مواقع کرک ندارد.

نسخه Repack: انتشار نسخه جدید از بازی و در اکثر مواقع کرک دارد.

نسخه codex: کرک کامل بازی هست که بدون مشکل کار می کند.

نسخه Fitgirl: این گروه فایل های نصبی بازی های کرک شده را فشرده می کند که باعث می شود حجم کمتری برای دانلود داشته باشند. اما معمولا نصب بازی، نیاز به زمان بیشتری دارد.

نسخه ۳DM: یک گروه چینی ساخت کرک بازی می باشد که بازی های کرک شده و بدون مشکل را عرضه می کند.

نسخه CPY: یک گروه ایتالیایی ساخت کرک و عرضه بازی های کرک شده است که کرک های معتبری را ارائه می کند. این گروه با نام CONSPIR4CY نیز شناخته می شود.

نسخه CorePack : نسخه  فشرده و کم حجم شده و همچنین کرک شده بازی می باشد. در این نسخه ممکن است زبان های اضافی بازی و بخش هایی مانند بخش آنلاین چند نفره از بازی حذف شود اما در محتوای اصلی بازی هیچ حذفیاتی صورت نمی گیرد و بازی به صورت کامل می باشد.

DLC: این نسخه ای است که شرکت سازنده بازی ارائه می کند و محتوای جدیدی مانند داستانی جدید را به بازی اضافه می کند.

Update: یک فایل نصبی است که شرکت سازنده ی بازی به منظور رفع خطا ها و باگ های بازی و همچنین افزودن امکانات جدید در بازی، آن را رائه می کند. معمولا گروه های کرک کننده این آپدیت ها را نیز کرک می کنند و به صورت یک جا همراه با بازی و یا به صورت جداگانه عرضه می کنند.

Leave Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *